Mail

info@mersintuvaletacma.com

Çalışma Saatleri

7:00 - 19:00

Tuvalet Tıkanıklığı Neden Olur? Nasıl Açılır?

Tuvalet Tıkanıklığı Neden Olur? Nasıl Açılır?

Evlerimizde, işyerlerimizde ya da içinde tuvalet bulunan tüm mekanlarda kişileri zora sokacak durumlardan biri de tuvalet tıkanıklığıdır. Tuvalet tıkanıklığı, tuvaletin oldukça sık kullanılan bir alan oluşu, taşmanın neden olduğu kötü koku ve hijyenik olmayan koşulları nedeni ile de en kısa zamanda onarılması gereken bir sorundur.

                Tuvalet tıkanıklığı neden olur?

Tuvalet tıkanıklığı, tesisat hatalarının dışında, zamanla borularda oluşan tortular nedeni ile, tuvaletin bir tür gider olarak kullanılması ve tuvalet giderini tıkayabilecek atıkların buraya dökülmesi ile oluşabilmektedir. Bu nedenle öncelikle buna dikkat edilmelidir.

      Tuvalet Tıkanıklığı nasıl açılır?

Tuvalet tıkanıklığı, sokağımızdaki tesisatçılar tarafından genellikle tuvaleti kırarak, karolara zarar vererek, ortama taş, duvar, moloz yığıntıları saçılarak giderilmeye ve onarılmaya çalışılır.

Uzun saatler alan bu çalışma tekrar tuvalet ve çevre onarımları ile tamamlanır. Ancak onarım masrafları artabilir ve üstelik en baştan tuvaletinizi yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer tıkanıklığı pompa ve benzeri aletlerle açmaya çalışırsanız, tuvaleti tıkayan yabancı maddeler borunun diğer taraflarına kaçarak daha büyük sorunlara neden olabilir.

   Biz tuvalet tıkanıklığını nasıl açıyoruz?

Tuvalet tıkanıklığını açmak için gereksiz yere beton parçalamıyor, karolarınıza, fayanslarınıza zarar vermiyoruz. Öncelikle uzman ekibimiz ve teknolojik cihazlarımız ve sonrasında müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem nedeni ile en kısa sürede tıkanmış tuvaletinizi açıyoruz. Tuvalet tıkanıklığı tespitinde kameralı ve robot cihazlardan faydalanıyoruz.

Tıkanıklık noktasını ve sebebini kameralı cihazlarla tespit ettikten sonra yüksek su basıncı sağlayan cihazlarla yabancı maddelerin sökülerek kanalizasyon sistemine atılması sağlanıyor ya da özel kimyasallar kullanılarak yabancı cismin parçalanıyor ve yine basınçlı su ile bu maddelerin tuvalet giderinden atılması sağlanıyor. Kırma dökme işlemi yapılmadan en kısa sürede onarım gerçekleştiriliyor.

Yorum Ekleyin

Call Now ButtonTıkla ve Hemen Ara